Сіаліс та рівень тестостерону

Тривалий час вважалося, що різниця між силденафілом і тадалафілом полягає тільки у фармакокінетиці: перший швидше починає діяти, але швидше залишає організм, другий же довго "розгойдується", але ефект від його прийому тримається більше доби. Але все виявилося не так просто. Років приблизно через десять після появи тадалафілу під назвою "Сіаліс" на ринку дослідники помітили, що в результаті його застосування у пацієнтів дещо підвищувався рівень загального тестостерону. Спочатку вважалося, що все це якось пов'язано з підвищенням рівня оксиду азоту (NO) у крові, але швидко з'ясувалося, що NO не впливає на виробництво тестостерону взагалі ніяк. Та й то сказати: у "Віагри" (а заодно й у "Левітри"- ще одного засобу для боротьби з еректильною дисфункцією, що з'явився на ринку вже після "Сіалісу") жодного впливу на рівеньтестостерону не спостерігалося.

Остаточно встановити істину вдалося зовсім нещодавно - у 2017 році. У тадалафілу виявили властивості інгібітора ароматази, притому, досить яскраво виражені. А застосування інгібіторів ароматази, як ми пам'ятаємо, може підвищити рівень загального тестостерону. Дійсно, всього 5 мг тадалафілу на день протягом протягом трьох місяців давали змогу домогтися підвищення рівня загального тестостерону на значні 30 відсотків. Якщо ж потрібно підняти рівень тестостерону швидше (або домогтися більш помітного підвищення), добову дозу доведеться подвоїти дозу доведеться подвоїти, а то й збільшити в чотири рази - до 10 або 20 мг (з моєї точки зору, саме 10 мг на добу можна вважати оптимальною дозою).

Утім, у такого рішення є і недоліки. По-перше. перших, тадалафіл досить помітно знижує артеріальний тиск - тобто, гіпотоніки його за просто так приймати не зможуть. Є у нього і інші побічні ефекти, на кшталт хронічної закладеності носа, частих припливів крові до обличчя або діареї.

По-друге, спонтанні ерекції в невідповідний час у невідповідному місці (а вони точно будуть) - не найприємніше. По-третє, ефективність тадалафілу буде поступово знижуватися, так що в його прийомі доведеться робити перерви. Нарешті, це просто не найдешевше задоволення.

Повернемося до ерекції Не так рідко можна почути скарги на те, що тадалафіл співтовариші не працює. Тут справа ось у чомув чому: ні "Сіаліс", ні "Віагра", ні "Левітра" не допоможуть, якщо у вас немає сексуального бажання. Тобто, коли ваше лібідо перебуває на нулі, а часто це може бути наслідком низького рівня тестостерону (і далі по ланцюжку).

Зазвичай у таких випадках призначають ін'єкції тестостерону, хоча частіше останнім часом на сцену виходить "Андрогель". Але тадалафіл ітут перевага: місяць його прийому дасть змогу підвищити рівень тестостерону до прийнятних значень без додаткової допомоги. Ах, так: ось ще що. Незважаючи на те, що силденафіл розробляли як засіб для лікування захворювань серцево-судинної системи, використання "Віагри" хворими із серцевою недостатністю вважалосянеможливим. Власне, як і тадалафілу.

І знову так вважалося тільки до останнього часу, у "Сіаліса" і тут виявилася перевага. Згідно з результатами дослідження, проведеного в 2019 році, тадалафіл здатний повертати назад розвиток серцевої недостатності. Хоча до цих даних поки що слід ставитися з обережністю і про всяк випадок, не перевищувати добову дозу препарату в 10 мг. Тим паче, що і вона є досить ефективною.

Марина Епифанцева

Приглашенный эксперт аптеки medko. Окончила "Национальный медицинский университет имени А. А. Богомольца" в 2010 году. Специализируется на вопросах лечения мужского бесплодия.

← Аналоги пігулок Віагра